Lunette Model 2

Kubeczek menstruacyjny Lunette, model 2, przezroczysty + woreczek

Kubeczki menstruacyjne Lunette są doskonałą alternatywą dla tamponów. W swoim kraju pochodzenia, Finlandii, miseczka menstruacyjna Lunette została wyróżniona odpowiednikiem polskiego Znaku Jakości Q - Avainlippu-merkin. Oznacza to, że jest to produkt najwyższej światowej jakości i certyfikowany. 

More details

129,99 zł

Cena jednostkowa: 129,99 zł za szt

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Kubeczek menstruacyjny Lunette, model 2, przezroczysty + woreczek

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

- +

Porównaj!

 
Nasza opinia i skład:

Kubeczek menstruacyjny Lunette, model 2, przezroczysty

Kubeczki menstruacyjne Lunette są doskonałą alternatywą dla tamponów. W swoim kraju pochodzenia, Finlandii, miseczka menstruacyjna Lunette została wyróżniona odpowiednikiem polskiego Znaku Jakości Q - Avainlippu-merkin. Oznacza to, że jest to produkt najwyższej światowej jakości i certyfikowany. W czym kubeczki Lunette są lepsze od tamponów?

Zalety kubeczka menstruacyjnego Lunette

 • stworzony z silikonu medycznego - materiału całkowicie bezpiecznego dla zdrowia,
 • wyprodukowany w Finlandii - w ściśle kontrolowanych, nowoczesnych warunkach, zgodnych z regulacjami Unii Europejskiej,
 • bezpieczny, bezzapachowy, bez domieszek lateksu,
 • ekonomiczny i ekologiczny - wystarcza na wiele lat, przez co redukuje ilość produkowanych odpadów oraz dba o stan budżetu domowego,
 • higieniczny, praktyczny, łatwy i wygodny w użyciu,
 • nie wysusza i nie podrażnia - możesz go nosić nawet przed terminem miesiączki, jeśli obawiasz się, że może Cię ona zaskoczyć,
 • nie pochłania wilgoci ani drobnoustrojów chorobotwórczych,
 • doskonały przy uprawianiu sportu,
 • dla wszystkich - bez względu na wiek.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez producenta nie pozostawiają złudzeń:

88% użytkowniczek kubeczków Lunette czuje się bardziej komfortowo w czasie okresu, a 97% poleciłoby Lunette koleżankom

Wymiary kubeczków menstruacyjnych Lunette

Model 1 - zalecany przy skąpych i umiarkowanych krwawieniach, kobietom młodym, bez doświadczeń seksualnych

 • wszystkie kubeczki menstruacyjne Lunette wykonano z miękkiego silikonu medycznego, ale silikon w Modelu 1 jest bardziej miękki niż ten w Modelu 2
 • średnica: 41 mm
 • długość kieliszka: 47 mm
 • pojemność: 25 ml 
 • długość łodyżki: 25 mm

Model 2 - zalecany przy normalnych i obfitych krwawieniach, kobietom aktywnym seksualnie

 • wszystkie kubeczki menstruacyjne Lunette wykonano z miękkiego silikonu medycznego, ale silikon w Modelu 2 jest twardszy niż ten w Modelu 1
 • średnica: 46 mm
 • długość kieliszka: 52 mm
 • pojemność: 30 ml 
 • długość łodyżki: 20 mm

Sposób użycia

Czystość

Najpierw zadbaj o czystość kubeczka menstruacyjnego (instrukcja poniżej) oraz dłoni. Ręce najlepiej umyć wodą z kranu oraz neutralnym, bezzapachowym mydłem.

Jeżeli dopiero przyzwyczajasz się do używania kubeczka menstruacyjnego, możesz go zmoczyć przed aplikacją wodą lub użyć lubrykantu na bazie wody.

Zwijanie kubeczka

Przed włożeniem kubeczka do pochwy, zwiń go w wybrany przez siebie sposób. Producent proponuje trzy sposoby zwijania kubeczka: w literkę C, w muszlę, w trójkąt. Wszystkie zostały opisane poniżej.

Umieszczanie kubeczka w ciele

Wybierz wygodną dla siebie pozycję i zrelaksuj się. Kubeczek menstruacyjny można umieszczać w ciele siedząc, leżąc, stojąc lub kucając. Rozłożenie nóg ułatwia jego włożenie. Umieszczony prawidłowo, jest niewyczuwalny. Jego prawidłowe ułożenie możesz sprawdzić próbując nim lekko poruszać - jeśli się całkowicie rozłożył i "zassał", z pewnością jest na swoim miejscu i nie przecieknie.

Nie zaleca się noszenia kubeczka menstruacyjnego w ciele przez czas dłuższy niż 8h. Im obfitsza miesiączka, tym częściej trzeba go opróżniać.

Wyciąganie kubeczka

Umyj dłonie. Wybierz najwygodniejszą dla siebie pozycję i zrelaksuj się. Naciśnij brzeg kubeczka w taki sposób, aby odkleił się od ścianki pochwy, po czym delikatnie i stopniowo wyciągaj go z ciała bujając nim na prawo i lewo oraz ciągnąc go w dół. Zawartość wylej do toalety.

Nie poleca się wyciągania kubeczka trzymając go jedynie za łodyżkę. Powoduje to niestabilność uchwytu, co może skutkować przypadkowym rozlaniem zawartości.

Przygotowanie do kolejnego użycia

Wypłucz kubeczek w zimnej wodzie, aby nie pozostawić na nim zabrudzeń lub zapachu. Następnie oczyść go letnią wodą i neutralnym, bezzapachowym mydłem. Jeżeli jest to niemożliwe, możesz wyczyścić kubeczek chusteczką higieniczną lub papierem toaletowym i umyć go przy następnej okazji.

Sposoby zwijania miseczki menstruacyjnej Lunette

W literkę C

Najpopularniejszy i najprostszy sposób. Popchnij palcem brzeg kubeczka ku środkowi i wiń go.

W muszelkę

Wielkość kubeczka jest mniejsza niż w przypadku pozostałych sposobów zwijania, ale kubeczek trudniej się otwiera. Zgnieć brzeg kubeczka w dół.

W trójkąt

Polecany przy trudnościach z aplikacją kubeczka. Zamknij wlot kubeczka, a następnie zegnij jeden z rogów.

Czyszczenie i higiena kubeczka menstruacyjnego Lunette

Czyszczenia kubeczka powinno się dokonywać przed i po każdej menstruacji oraz po każdym wyjęciu.

Przed i po menstruacji kubeczek należy wygotować, maksymalnie przez 20 minut. Należy uważać, aby nie dotykał on spodu garnka, gdyż może to spowodować uszkodzenie miseczki menstruacyjnej. Jeśli otwory kubeczka są zabrudzone, trzeba je oczyścić np. specjalnie stworzoną do tego celu szczoteczką. Po oczyszczeniu po menstruacji najlepiej przechowywać Lunette w bawełnianym lub satynowym, przewiewnym woreczku.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania kubeczka w czasie krwawień po porodzie, gdyż w tym wyjątkowym dla ciała czasie może zwiększać ryzyko podrażnień i infekcji.

 
Cechy/certyfikaty/inne
Sylikon MedycznyTAK
Poleca SrokaO.PLTAK

Napisz opinię

Kubeczek menstruacyjny Lunette, model 2, przezroczysty + woreczek

Kubeczki menstruacyjne Lunette są doskonałą alternatywą dla tamponów. W swoim kraju pochodzenia, Finlandii, miseczka menstruacyjna Lunette została wyróżniona odpowiednikiem polskiego Znaku Jakości Q - Avainlippu-merkin. Oznacza to, że jest to produkt najwyższej światowej jakości i certyfikowany. 

Napisz opinię

 
Opinie(2)
2019-05-12
Rewelacja jak dla mnie

Obiecałam sobie, że napiszę opinię po trzech okresach, więc piszę. Biłam się z myślami o zakupie kubeczka chyba z pół roku, o ile nie więcej. Bałam się głównie problemów z rozmiarem i używaniem. Studiowałam głównie angielskojęzyczne strony i poradniki, gdzie ewentualne problemy zostały już wielokrotnie doświadczone i rozwiązane. W końcu się zdecydowałam i wygląda na to, że była to świetna inwestycja. Jako osoba, która przeszła głównie z podpasek na kubeczek, to czuję się, jakbym odkryła inny świat. Oczywiście, wiele nowych rzeczy trzeba było przyswoić, ale warto było się wysilić. Udało mi się trafić z rozmiarem za pierwszym razem, i od razu mogłam zacząć ćwiczyć wkładanie i wyciąganie. Tzw. dry runy są spoko, ale lepiej będzie jeśli zaczniecie ćwiczyć bliżej okresu, np. na kilka dni przed. Wtedy jest dużo łatwiej. Ogólnie wykonałam chyba z kilkadziesiąt prób, ale teraz już nie mam większych problemów. Zaczęłam od składania kubeczka w punchdown, żeby był mniejszy, ale ponieważ otwarcie w tej postaci nie było zbyt pewne, to zaczęłam składać go w literkę C i to był strzał w 10. Co prawda muszę go wymieniać kilka razy częściej niż podpaski, ale wygoda i wolność, którą daje jest tego warta. Mogę sobie spokojnie leżeć na plecach albo siedzieć w głębokim fotelu i nic się nie dzieje, i nie muszę niczym się przejmować. Na początku trzeba ogarnąć, jak często należy kubeczek opróżniać, by nie przeciekał, ale z czasem już wiadomo co i jak. Dzisiaj w ogóle nie używam już podpasek (no chyba, że w jakichś wyjątkowych sytuacjach jako zabezpieczenie), bo nie mam takiej potrzeby. Jeśli chodzi o ból i skurcze, to odnoszę wrażenie, że są u mnie mniejsze, kiedy używam kubeczka. Może to wynikać z tego, że mniej się stresuję używając kubeczka niż podpaski. Próbowałam bez tabletek przeciwbólowych, jednak u mnie nie da rady, chociaż ból jest mniejszy z tabletkami i kubeczkiem niż był z tabletkami i podpaską. Bałam się, że używanie kubeczka będzie dużo bardziej skomplikowane, ale jest bardzo łatwe. To jest naprawdę świetna rzecz i żałuję, że więcej dziewczyn i kobiet o nim nie wie.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2019-05-12
Rewelacja jak dla mnie

Obiecałam sobie, że napiszę opinię po trzech okresach, więc piszę. Biłam się z myślami o zakupie kubeczka chyba z pół roku, o ile nie więcej. Bałam się głównie problemów z rozmiarem i używaniem. Studiowałam głównie angielskojęzyczne strony i poradniki, gdzie ewentualne problemy zostały już wielokrotnie doświadczone i rozwiązane. W końcu się zdecydowałam i wygląda na to, że była to świetna inwestycja. Jako osoba, która przeszła głównie z podpasek na kubeczek, to czuję się, jakbym odkryła inny świat. Oczywiście, wiele nowych rzeczy trzeba było przyswoić, ale warto było się wysilić. Udało mi się trafić z rozmiarem za pierwszym razem, i od razu mogłam zacząć ćwiczyć wkładanie i wyciąganie. Tzw. dry runy są spoko, ale lepiej będzie jeśli zaczniecie ćwiczyć bliżej okresu, np. na kilka dni przed. Wtedy jest dużo łatwiej. Ogólnie wykonałam chyba z kilkadziesiąt prób, ale teraz już nie mam większych problemów. Zaczęłam od składania kubeczka w punchdown, żeby był mniejszy, ale ponieważ otwarcie w tej postaci nie było zbyt pewne, to zaczęłam składać go w literkę C i to był strzał w 10. Co prawda muszę go wymieniać kilka razy częściej niż podpaski, ale wygoda i wolność, którą daje jest tego warta. Mogę sobie spokojnie leżeć na plecach albo siedzieć w głębokim fotelu i nic się nie dzieje, i nie muszę niczym się przejmować. Na początku trzeba ogarnąć, jak często należy kubeczek opróżniać, by nie przeciekał, ale z czasem już wiadomo co i jak. Dzisiaj w ogóle nie używam już podpasek (no chyba, że w jakichś wyjątkowych sytuacjach jako zabezpieczenie), bo nie mam takiej potrzeby. Jeśli chodzi o ból i skurcze, to odnoszę wrażenie, że są u mnie mniejsze, kiedy używam kubeczka. Może to wynikać z tego, że mniej się stresuję używając kubeczka niż podpaski. Próbowałam bez tabletek przeciwbólowych, jednak u mnie nie da rady, chociaż ból jest mniejszy z tabletkami i kubeczkiem niż był z tabletkami i podpaską. Bałam się, że używanie kubeczka będzie dużo bardziej skomplikowane, ale jest bardzo łatwe. To jest naprawdę świetna rzecz i żałuję, że więcej dziewczyn i kobiet o nim nie wie.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)

Produkty powiązane, warto zainteresować się także:

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie