Substancje aktywne, Konserwanty

Kwas salicylowy 99,79%, 100 g, Esent

Kwas salicylowy należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych (jedyny z tej grupy ma zastosowanie w kosmetyce). Stosować go można podobnie jak kwasy hydroksylowe czyli do peelingu chemicznego, jest częstym składnikiem licznych formuł kosmetycznych.

More details

13,99 zł

Cena jednostkowa: 139,90 zł za kg
Już wkrótce w naszym sklepie

Porównaj!

 
Nasza opinia i skład:

Kwas salicylowy 99,79%, 100 g, Esent

Kwas salicylowy należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych (jedyny z tej grupy ma zastosowanie w kosmetyce). Stosować go można podobnie jak kwasy hydroksylowe czyli do peelingu chemicznego, jest częstym składnikiem licznych formuł kosmetycznych. Kwas salicylowy rozpuszcza się w tłuszczach i alkoholu, w wodzie w zasadzie się nie rozpuszcza (max 0,2 g/l). Jest delikatniejszy od kwasów AHA, rzadziej występują skutki uboczne typu pieczenie, czy nadmierne złuszczanie. Polecany do cery tłustej, normalnej i trądzikowej.

Działanie

Kwas salicylowy dzięki rozpuszczalności w tłuszczach, działa na skórę nie tylko powierzchniowo, przenika przez warstwę sebum w głąb porów skóry udrażniając je i oczyszczając z z zaskórników, ma działanie przeciwzapalne, bakterio i grzybobójcze. Zapobiega tworzeniu wyprysków , działa na skórę odkażająco i stymuluje procesy regeneracyjne.

Podsumowując kwas salicylowy :

- odtyka pory i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych

- oczyszcza mieszki włosowe

- działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.

- usuwa zbędne zrogowaciałe komórki naskórka

- zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych

- spłyca zmarszczki i uelastycznia skórę

Stosowanie

KWASU SALICYLOWEGO NIE MOŻNA UŻYWAĆ W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ . W TRAKCIE KURACJI KWASEM NIE WOLNO EKSPONOWAĆ SIĘ NA SŁOŃCE CZY CHODZIĆ NA SOLARIUM. KWASU NIE POWINNY UŻYWAĆ OSOBY UCZULONE NA SALICYLANY (np. Aspirynę).

Kwas salicylowy jest delikatniejszy w działaniu od kwasów AHA,wywołuje mniej podrażnień. W formułach kosmetycznych stosuję się go zazwyczaj w stężeniu 1-2%, często w połączeniu z alkoholem, bądź olejami kosmetycznymi. W przypadku stosowania kwasu salicylowego jako peelingu chemicznego stosuje się wyższe stężenia 10-30% kwasu w alkoholu etylowym. Informacje chemiczne.

Forma: ciało stałe

Kolor: biały

pH: 2,4

Temperatura topnienia: 158 - 160 °C

Ciężar nasypowy: około 300 - 500 kg/m3

Rozpuszczalność: w wodzie: 0,2 g/l

w rozpuszczalnikach organicznych: etanol, eter dietylowy, aceton Log P(o/w): 2,21

Działa szkodliwie po połknięciu (dawka śmiertelna ok 1g na kilogram masy ciała). Czysty kwas działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę, pod dostaniu się do oczu istnieje ryzyko poważnych uszkodzeń. Podczas przygotowania roztworów i formuł kosmetycznych z użyciem kwasu zalecana jest szczególna ostrożność , użycie maseczek i okularów ochronnych.

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w chłodnym miejscu.

CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI!

 
Cechy/certyfikaty/inne
Produkt NaturalnyTAK
Zapach NaturalnyTAK
Łagodne składniki myjąceTAK

Napisz opinię

Kwas salicylowy 99,79%, 100 g, Esent

Kwas salicylowy należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych (jedyny z tej grupy ma zastosowanie w kosmetyce). Stosować go można podobnie jak kwasy hydroksylowe czyli do peelingu chemicznego, jest częstym składnikiem licznych formuł kosmetycznych.

Napisz opinię

 
Opinie(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

20 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie