Yuuki S (1)

Kubeczek menstruacyjny Yuuki Classic, rozmiar S (1)

Kubeczek menstruacyjny Yuuki został stworzony przez europejską firmę specjalizującą się w wyrobach medycznychSilikon medyczny, z którego wykonano Yuuki, jest certyfikowany i produkowany w kontrolowanych warunkach na terenie Niemiec. Ekologiczny i ekonomiczny. Model Classic jest twardszy od modelu Soft.

More details

58,99 zł

Cena jednostkowa: 58,99 zł za szt

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Kubeczek menstruacyjny Yuuki Classic, rozmiar S (1)

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

- +

Porównaj!

 
Nasza opinia i skład:

Kubeczek menstruacyjny Yuuki Classic, rozmiar S (1)

Kubeczki menstruacyjne są niesamowitą alternatywą dla pozostałych środków higienicznych: tamponów i podpasek. W Drogerii Ekologicznej Better Land zgodnie twierdzimy, że są niekwestionowanym następcą tamponów. Wysoko cenimy ich ekologię i idącą za tym oszczędność dla budżetu klientek.

Wersja ekonomiczna

Wersja ekonomiczna - kupując ten produkt otrzymujesz kubeczek zapakowany w foliowy woreczek oraz instrukcję użycia.

Dlaczego warto wybrać Yuuki?

 1. Kubeczek menstruacyjny Yuuki został stworzony przez europejską firmę specjalizującą się w wyrobach medycznych.
 2. Silikon medyczny, z którego wykonano Yuuki, jest certyfikowany i produkowany w kontrolowanych warunkach na terenie Niemiec.
 3. Jest ekonomiczny - jego koszt zwraca się całkowicie maksymalnie po 8 miesiącach użytkowania.
 4. Dzięki wielorazowości, Yuuki jest niesaowicie ekologiczny! Używając kubeczka menstruacyjnego Yuuki nie produkujesz odpadów sanitarnych, których utylizacja i produkcja zagrażają środowisku.
 5. Miseczka menstruacyjna Yuuki jest bardzo komfortowa i praktyczna.
 6. Nie musisz się ograniczać: kubeczek może być używany przy każdej aktywności sportowej.
 7. Nie wywołuje alergii.
 8. Kieliszek menstruacyjny Yuuki jest wytrzymały, gładki, elastyczny, łatwy w użyciu i bezpieczny.

Kubeczki menstruacyjne Yuuki zostały wykonane z silikonu medycznego

Jest to jeden z najlepszych materiałów, z których produkuje się kubeczki menstruacyjne. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, hamuje namnażanie się bakterii oraz ich przywieranie do ścianek kubeczka. Dzięki temu łatwo jest go wyczyścić i zdezynfekować nawet w warunkach domowych. Ponieważ jest hipoalergiczny, nie podrażnia oraz nie wywołuje alergii. Ze względu na to, że nie absorbuje płynów i nie wchodzi w reakcje chemiczne z ciałem, jest szeroko stosowany w przemyśle medycznym. Jako materiał, silikon medyczny wytrzymuje wiele lat intensywnego użytkowania i w tym czasie jego parametry nie ulegają pogorszeniu.

Różnica między Yuuki Classic a Yuuki Soft

Podstawową różnicą pomiędzy Yuuki Classic a Yuuki Soft jest stopień twardości: model Classic jest twardszy od modelu Soft. Twardsze kubeczki menstruacyjne są polecane kobietom bardziej aktywnym fizycznie, o silniejszych mięśniach dna miednicy. Szczególnie Panie uprawiające sporty wzmacniające tę grupę mięśni (pilates, pole dance, jogę, jazdę konną) powinny wybierać kubeczki spośród twardszych modeli.

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych Yuuki

Oferujemy dwa rozmiary kubeczków menstruacyjnych Yuuki: S (1) oraz L (2). W każdym przypadku łodyżkę można skrócić samodzielnie uważając, aby nie uszkodzić kubeczka.

Rozmiar S (1), to rozmiar odpowiedni dla kobiet, które nie rodziły lub dla kobiet poniżej 28. roku życia:

 • średnica: 41 mm
 • długość całkowita: 67 mm , długość kubeczka bez łodyżki: 49 mm
 • długość łodyżki: 18 mm
 • maksymalna pojemnoćś: 24 ml
 • pojemność do znacznika bezpieczeństwa: 14 ml, pojemność do otworków odpowietrzających: 17.5 ml

Rozmiar L (2), to rozmiar odpowiedni dla kobiet, które rodziły lub dla kobiet powyżej 28. roku życia:

 • średnica: 46 mm
 • długość całkowita: 74 mm, długość kubeczka bez łodyżki: 56 mm
 • długość łodyżki: 18 mm
 • maks. pojemność: 37 ml
 • pojemność do znacznika bezpieczeństwa: 24 ml, pojemność do otworków odpowietrzających: 28 ml

Użytkowanie

Przed aplikacją

Ponieważ ciało każdej kobiety jest inne, łodyżka kubeczków menstruacyjnych Yuuki powinna zostać przycięta zgodnie z potrzebami użytkowniczki. Przy silnym skracaniu łodyżki należy zwrócić uwagę na to, aby nie uszkodzić podstawy kieliszka.

Zaleca się, aby przed każdą menstruacją kubeczek został wygotowany przez ok. 5 minut. Należy zwrócić uwagę, czy ilość wody jest wystarczająca - kubeczek musi być całkowicie zanurzony w wodzie. Taki zabieg nie uszkodzi miseczki menstruacyjnej, za to zapewni jej maksymalną sterylność. Do dezynfekcji można używać również specjalnych preparatów.

Sposób umieszczenia kubeczka w ciele

Przed aplikacją kubeczka należy umyć dłonie i odprężyć się. Zalecaną przy aplikacji pozycją jest pozycja kucająca, ale jej wybór zależny jest od preferencji kobiety. Równie dobrze może sprawdzić się pozycja siedząca, stojąca z jedną nogą wyżej lub leżąca.

Kubeczek menstruacyjny przed włożeniem należy zwinąć. Ze względu na jego elastyczność, bez problemu powróci w ciele do swojego oryginalnego kształtu. Jest kilka metod zwijania miseczki menstruacyjnej przed aplikacją: w literkę C, w literkę S, w różyczkę. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. W celu ułatwienia aplikacji można użyć wody lub lubrykantu na bazie wody.

Prawidłowo włożony kubeczek powinien znajdować się ok. centymetr od wejścia do pochwy. Jeżeli nie rozwinie się samoczynnie, poruszaj nim lekko lub dotknij palcem.

Wyciąganie kubeczka

Zaleca się, aby opróżnianie kubeczka następowało maksymalnie po 8 godzinach od aplikacji. Wyciąganie może odbywać się w tej samej pozycji, co aplikacja. Najpierw należy rozszczelnić kubeczek poprzez złapanie i naciśnięcie jego podstawy. Opróżnij go i wypłucz wodą - jest gotowy do ponownego użycia.

Napisz opinię

Kubeczek menstruacyjny Yuuki Classic, rozmiar S (1)

Kubeczek menstruacyjny Yuuki został stworzony przez europejską firmę specjalizującą się w wyrobach medycznychSilikon medyczny, z którego wykonano Yuuki, jest certyfikowany i produkowany w kontrolowanych warunkach na terenie Niemiec. Ekologiczny i ekonomiczny. Model Classic jest twardszy od modelu Soft.

Napisz opinię

 
Opinie(4)
2021-09-22
Anna Selera

Od 5 lat nie używam kubeczka Yuuki classic S, to idealne rozwiązanie. Ta wersja jest wykonana z twardszego sylikonu, który idealnie się sprawuje podczas aktywności fizycznej oraz u kobiet o mocniejszym umięśnieniu pochwy. Trening czyni mistrza więc warto dać sobie i jemu czas. Ja dla bezpieczeństwa zakładam wkładki wielokrotnego użycia.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2020-07-16
Zuzanna

Kubeczek się super sprawdza, bałam się na początku jego twardości, ale zupełnie nie ma się czego obawiać.
Pod koniec okresu pojawił się nieprzyjemny zapach, ale ocet powinien go spokojnie pokonać.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2020-04-22
Alicja Spietelun

Na razie mój nr 1 :) Bardzo chwalę sobie jego twardość i sprężystość - zakładanie zajmuje mi dosłownie sekundę i zawsze się idealnie rozkłada. Więcej czasu zajęła mi nauka wygodnego wyjmowania yuuki, na początku bywało że rozkładał się w trakcie wyjmowania, ale po paru cyklach doszłam do wprawy. Lubię w nim równiez to, że jest z bardzo sliskiego sikilonu. Ułatwia to aplikację i wydaje mi się że jest bardziej higieniczne niż w przypadku "matowych" silikonów. Jedyny minus to lekkie przebarwienie kubeczka po jakimś czasie. Uważam że jest świetny, chociaż nadal szukam ideału odpowiedniego do mojej nisko położonej szyjki.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2017-09-03
Wspaniały

Jestem bardzo zadowolona. Nie przecieka, nie czuję go. Bez problemu się zakłada. Bałam się, że niższa cena nie daje gwarancji dobrego kubeczka, ale Yuki jest naprawdę wspaniały.
Mam 23 lata, biegam, nie rodziłam.

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (1) (0)

Produkty powiązane, warto zainteresować się także:

9 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie