Nasiona na kiełki

Pszenica durum - nasiona na kiełki GEO, certyfikowane, 80g, Bavicchi (ZCR0103)

Pszenica twarda może być kiełkowana i spożywana na 2 różne sposoby: po 2-3 dniach jako "kiełek pszenicy" lub po około 14 dniach jako "trawa pszeniczna", z której da się wycisnąć sok. 

More details

6,99 zł

Cena jednostkowa: 87,38 zł za kg

- +

Porównaj!

 
Opis produktu

Pszenica Durum - ekologiczne, certyfikowane nasiona na kiełki GEO, 80g, Bavicchi

Badając historię upraw pszenicy firma Bavicchi odkryła, że uprawianą powszechnie we Włoszech na początku XX wieku odmianą była odmiana o nazwie "Cappelli". Ten rodzaj pszenicy rósł na wysokość nawet 180 cm! Później zastąpiła go niższa, ale bardziej produktywna odmiana "Creso". 

Firma Bavicchi podjęła działania w celu odzyskania wypartej odmiany. To zadanie zakończyło się powodzeniem dzięki tradycyjnym i naturalnym systemom poprawy genetycznej. Teraz możemy na nowo odkrywać doskonałą jakość i czystość pszenicy. Wyprodukowano ją dla Bavicchi w tym samym regionie Włoch, gdzie została stworzona i zbadana prawie 100 lat temu. Była testowana pod kątem specyficznej produkcji trawy pszenicznej: uzyskuje się z niej duże ilości dobrego jakościowo soku. 

Pszenica twarda może być kiełkowana i spożywana na 2 różne sposoby: po 2-3 dniach jako "kiełek pszenicy" lub po około 14 dniach jako "trawa pszeniczna", z której da się wycisnąć opisany powyżej sok. 

Dlaczego kiełki?

Kiełki to rośliny w najwcześniejszej fazie rozwoju. Każde nasionko zawiera składniki odżywcze niezbędne do wytworzenia pierwszych pędów rośliny:
witaminy, enzymy, składniki mineralne, cenne białka, tłuszcze oraz błonnik.

Bardzo łatwo je hodować, a ponadto są dostępne przez cały rok, również wtedy,
gdy trudno o świeże warzywa i owoce.

Czym wyróżniają się kiełki Bavicchi?

Nasiona kiełków można kupić bez problemu, ale nie zawsze mamy pewność, z jakiego źródła pochodzą i jak zostały pozyskane. Organiczne nasiona na kiełki GEO firmy Bavicchi są pozyskiwane z upraw przyjaznych środowisku, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony i nawozów sztucznych.
Ich jakość jest poddawana kontroli i potwierdzona certyfikatem.

Jak wysiewać

W celu wyhodowania kiełków pszenicy należy namoczyć nasiona w wodzie przez noc. Rano rozłożyć je równomiernie na tacach kiełkownicy. Następnie podlewać 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego kiełkowania, które zwykle następuje po 2-3 dniach lub gdy korzenie osiągają długość 1-2 cm.
Aby wyhodować trawę pszeniczną, nasiona należy umieścić w glebie lub na zestawie do kiełkowania i codziennie podlewać, aż trawa osiągnie co najmniej 20 cm wysokości.

Przed spożyciem kiełki należy umyć. 

Smacznego!

Termin przydatności do wysiewu: 3 lata

Waga opakowania: 80g

Kiełki GEO to zdrowe żywienie dostępne dla każdego
niezależnie od pory roku!

 
Cechy/certyfikaty/inne
Ilość w kartonie15
Żywność EkologicznaTAK

Napisz opinię

Pszenica durum - nasiona na kiełki GEO, certyfikowane, 80g, Bavicchi (ZCR0103)

Pszenica twarda może być kiełkowana i spożywana na 2 różne sposoby: po 2-3 dniach jako "kiełek pszenicy" lub po około 14 dniach jako "trawa pszeniczna", z której da się wycisnąć sok. 

Napisz opinię

 
Opinie(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Produkty powiązane, warto zainteresować się także:

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie